Den předem totiž skoro celý propršel, o sobotním ránu sice foukal silný vítr a bylo poměrně chladno, ale občas vysvitlo sluníčko a především nepršelo.

U příležitosti kulatin přišly obě pořádající Zuzky s několika novinkami. Tou největší bylo zúročení darovaných hrnků od veřejnosti k prodeji kávy v těchto vratných a přírodu tak nezatěžujících obalech. Přibyla aparatura, takže došlo i na vyzpovídání na mikrofon některých zajímavých účastníků, chystaly se také čtyři mladé slečny s nástroji, podle kterých jim všichni okolo říkali hornový kvartet.

Z Klubové noci v rámci programu Kolínského Majálesu v areálu bývalé prádelny Kolinea.
FOTO: Kolínský Majáles pokračoval Klubovou nocí odehrávající se v novém prostoru

Sortiment nabízeného zboží byl stejný jako vždycky – pestrá škála oblečení, především toho dětského, hračky všeho druhu, knížky, porcelán i skleničky, spousty užitečných i nepotřebných drobností, na dvou místech gramofonové desky, ale také CD, dokonce i štrúdl, nebo mýdlo v zajímavých tvarech. Nechyběla ani škola vyšívání a tradiční dětský koutek.

Pak však slunce zašlo definitivně, ochladilo se ještě víc, a dokonce začalo pršet, takže nejenom že prořídl počet nakupujících, ale dost prodávajících své improvizované stánky sbalilo. Hrdinně vydržely muzikantky z kvarteta, které nakonec zahrály, a i několik statečných, kteří se po dešti opět vyhřívali v řídkých paprscích slunce nad svým zbožím.

Tak snad příštímu, který je naplánovaný na poslední květnovou sobotu, bude počasí přát více.