close Co je koronavirus? info Zdroj: Deník zoom_in Prostřednictvím dobrovolníků nabízí starším lidem pomoc se zajištěním nákupů a pochůzek také město Pečky. „Nabízíme možnost zaslání e-receptu na městskou krizovou linku 607 439 577 a následnou donášku léků,“ informovala starostka Alena Švejnohová.

Stejně tak Úřad městyse Cerhenice zabezpečí nákup základních potravin a léků pro seniory a nemocné občany. Kdo by měl zájem o tuto službu, ať kontaktuje starostu Marka Semeráda na čísle 605 283 808. „Smyslem je, aby tito lidé, kteří jsou dnes nejohroženější, omezili kontakt s okolím, a tudíž možné riziko. Prosím, kdo můžete pomoci, udělejte to. Pomoc je dnes důležitější než kdy jindy,“ uvedl starosta.

Online reportáž

Podobě hovoří také starosta Polep Rostislav Vodička. „Ne každý z našich seniorů se může spolehnout na pomoc svých blízkých při zajišťování potravin a dalších potřeb. Obracím se k vám s prosbou. Máte-li v okolí někoho, kdo patří do ohrožené skupiny, zkuste se zamyslet, zda mu nemůžete pomoci třeba nabídkou nákupu potravin. Včera jsem byl svědkem nabídky takové pomoci a moc za ni děkuji,“ vyzval své spoluobčany.

I lidé z Vrátkova, kterým nemá kdo nakoupit, mohou kontaktovat dobrovolníka obce. Dostupná je na čísle 727 938 968.

Také Poříčany nabízí starším a nemocným lidem možnost zajištění základního nákupu a léků. V případě léků na recept je třeba domluvit s lékařem na zaslání e-receptu na číslo 775 763 801. Nákupy budou probíhat v pondělí, středu a pátek, objednávku je třeba zavolat předcházející den do 11 hodin, pro pondělní nákup v pátek.

Pomocnou ruku podává i Starý Kolín. „Pokud máte zájem o zprostředkování dovozu jídla nebo nákupu potravin, kontaktujte obecní úřad na číslech 321 764 109, 733 797 730, 603 547 266. Toto opatření směřuje pro věkovou skupinu občanů 70+ a invalidní. Zároveň nabízíme pomoc s nákupem nejnutnějších potravin, léků a hygienických potřeb,“ nabídl starosta Luboš Železný.

V Českém Brodě se lidé potřebující zajistit nákupy a léky mohou obracet na číslo 736 675 756.

Linku pomoci zřídil také Kolín. Funguje denně včetně víkendu od 8 do 17 hodin. Pomoc je určená seniorům, zdravotně postiženým, samoživitelům v nouzi a dalším potřebným Kolíňákům pro nákup základních potravin, hygienických potřeb, drogistického zboží, vyzvednutí a donášku léků, zajištění pomoci a péče o blízkého člověka – seniora či osobu se zdravotním postižením.

„Snažme se šířit tyto informace mezi seniory. V této chvíli máme asi 40 dobrovolníků a já za to moc děkuji. Budou se snažit maximálně pomoci,“ uvedl starosta Michael Kašpar. Město současně žádá občany, aby službu nezneužívali a využívali ji skutečně pro nákup toho nejnutnějšího. Nákup by neměl přesáhnout 500 korun.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in