O tu se v nadcházejících týdnech postará Jonáš a jeho parta ze Střední odborné školy stavební a středního odborného učiliště z Kolína. Minulý týden se uskutečnila schůze, na níž se řešilo rozdělení peněz i harmonogram prací.

„Padesát tisíc bude věnováno Jonášovi a jeho partě a naší stavební škole na veškeré náklady spojené s rekonstrukcí podlahy. Druhá půlka částky pak pokryje náklady za materiál, jako je například dřevo a desky na podlahu,“ uvedl David Ozieranec, který na škole působí jako mistr instalatérů a mechaniků. Vedle toho je již třicet let náčelníkem tábornického klubu Oregon.

Začne se co nejdříve

K samotné realizaci projektu dojde po schválení projektové dokumentace. „Předpokládám, že přibližně do deseti dnů. Tak, abychom stihli námi určený termín,“ uvedl ředitel kolínské školy Jindřich Synek.

Hotovo pak bude do března. „Pak už musí žáci začít dělat střechy. Musí se to stihnout tak, aby mohli chodit na produktivní činnost, kde si následně procvičují své dovednosti na střechách a jiných zařízeních,“ poznamenal ředitel.

Jonáše a jeho parta se jistě práce zhostí na výbornou, přesto budou stále pod dohledem odborníka. „Žáci tam budou chodit pod dohledem mistra, aby to splňovalo stavební záležitosti,“ doplnil Synek.

Malých táborníků je hodně

Oprava se bude konkrétně týkat podlahy v prvním patře tábornické základny ve Fügnerově ulici v Kolíně a pro unii je velice důležitá. „Rekonstrukce podlahy, kterou jsme vyhráli, je vlastně první krok oprav, které se budou dělat,“ poznamenala Anna Reichlová z tábornického klubu Oregon.

Prostor se podle ní aktuálně nedá právě kvůli stavu podlahy využívat. „Vzhledem k tomu, že se zde schází velké množství dětí, je třeba podlahu akutně opravit, aby děti měly lepší podmínky,“ podotkla Reichelová.

A malých táborníků, kteří se díky zdejším programům dostávají pravidelně na čerstvý vzduch do přírody, je v Kolíně opravdu hodně. David Ozieranec spočítal, že k nim dochází přibližně 200 dětí.

Ředitel školy přislíbil, že se všichni budou snažit, aby rekonstrukce byla co nejúspěšnější. „Přeji dětem, aby měly hezké místo na své schůzky. Zároveň bychom si přáli, aby chodily k nám na školu a zjistily tak, že dřevařské řemeslo je taky hezké,“ dodal Jindřich Synek.