Není ale třeba zvonit na poplach: místní to mají celé pod kontrolou. Jedná se totiž o poděkování občanům, že s nimi drží.

Jitrnicovník krychnovský, tedy zabíjačka a příprava jitrnic, je celkem mladou tradicí v Krychnově. „Letos se odehrál třetí ročník. Řídíme se pohádkou, ověšíme stromek, který celý rok roste, jitrnicemi, které plodí coby ovoce. Máme jitrnic dost pro všechny občany," řekl spokojeně starosta Petr Heverle.

V obci to žije, celkem u tří kotlů se pohybuje neuvěřitelné množství lidí, kteří dohlížejí na to, aby se nic nepokazilo. V jednom kotli svařák, v druhém jitrnice, ve třetím polévka. A to i přes to, že je nějakých mínus pět stupňů.

Pokaždé, když někdo otevře kotel, vyvalí se tolik páry, až není vidět na metr před sebe. Zkušení Krychnováci vytahují naběračkou jitrnice, ze kterých stoupá pára ještě dlouho potom, co je dají vychladnout na dlouhý stůl. Celkem je jitrnic pár stovek, a to není celá várka hotová.

Krychnováci žertují, vtipkují, ochutnávají a skvěle se baví. Jestli hledáte idylku, pak ji naleznete tady. To ale neznamená, že by se neobjevila trocha soutěživosti. Zabíjačku totiž doprovází soutěž o nejlepší štrúdl. Jelita sice připravují muži, jakmile ale dojde na sladkosti, dostávají se ke slovu ženy. „K zabíjačce patří něco sladkého ke kafíčku, proto se zpravidla maminky zúčastňují soutěže o nejlepší štrúdl," popsala soutěž Jana Ležalová, krychnovská místostarostka.

Celkem 250 jitrnic, 120 jelit a asi sto litrů polévky si tak mohli užít občané za to, že obci pomáhali například s udržováním obecních pozemků před svými domy. „Jsme rádi, když nám pomohou, jak to jen jde. Je to takové poděkování, že obec zkrášlují, že chodí na naše akce a jsou našimi příznivci," řekla Jana Ležalová.

Na jitrnicovník obvykle chodí polovina obce. Kdo nepřijde, protože nemůže, výslužku dostane i tak. Vedení obce se totiž druhý den vydalo po domácnostech v obci a dobroty rozdávalo.