Nové dětské hřiště vzniklo díky spojení obecního úřadu, obyvatel a státní dotaci. „Na jaře jsme začali realizovat myšlenku, se kterou přišla část jevanských obyvatel. Musím ocenit hlavně aktivní přístup některých maminek a teenagerů,“ říká starosta Jevan Jaroslav Švejda.

Hřiště vzniklo v klidové zóně na obecním pozemku, vsousedství fotbalového a nohejbalového hřiště. Prostor byl srovnán, vykáceny náletové dřeviny a zatravněn, tím vzniklo rozlehlé místo pro děti.

„Vypsali jsme výběrové řízení na dodavatele herních prvků. Zvolená firma nainstalovala kolotoč, prolézačky se skluzavkami, houpačky. Součástí hřiště je i upevněný basketbalový koš,“ vyjmenovává starosta všechny možnosti pro děti. Nebude chybět ani stůl na ping pong a dostatečné množství laviček. Celý prostor je oplocen a uchráněn před případným znečištěním domácích zvířat.

Sobotní odpoledne třináctého rozhodně nepatřilo ktěm nešťastným. Naopak. Po slavnostním přestřižení pásky vyrazily děti hned do akce. Navíc pro ně organizátoři připravili řadu zajímavých soutěží. Mysleli i na věkové zvláštnosti dětí, takže zkrátka nepřišel nikdo.

„Tady si můžeš otisknout svoji tlapku,“ vysvětluje jedna z dívek blonďaté holčičce. Zcela originálním způsobem tak sečtou počet přítomných dětí. „Jé, tady se můžu trefit do pusy šaškovi, povídá asi šestiletý klučina druhému. Velký zájem je i o malování křídami na asfalt i tabuli. Starším je kdispozici pingpongový stůl či koš na basket a týmové soutěže. Vše za sladké odměny.