„Počítali jsme s jejich dokončením, nikoli s další žádostmi o dotace. Jedinou výjimkou je plánovaná žádost o příspěvek na chodníky v Pražské ulici," říká starosta.

Na tyto chodníky už Plaňany zkoušely dvakrát získat dotační peníze, zatím ale ani jednou úspěšně.
Proto městys celkový velký projekt rozdělil na dvě menší části. Letos by se mělo žádat na západní část směrem k Cerhenicím. „Jde o opravu chodníků i výstavbu nových," říká starosta Charvát.

„V krajní části, kde je ulice K Potoku, je nová výstavba a lidé musí chodit po silnici, protože chodník tam zkrátka není. I když je tam omezení rychlosti na 40 km/hod, chodník je prostě potřeba. Proto chceme začít právě v této části," dodal.
Letos by tedy chodníky měly být hotové od okraje Plaňan ke kostelům, to je první etapa, která vyjde zhruba na dva až tři miliony korun.

Část chodníků chce městys letos budovat také vlastními silami. „Umíme to, například v Komenského ulici už technická četa čítající pět zaměstnanců pracovala. Položit zámkovou dlažbu v pořádku zvládne. Samozřejmě se vše bude odvíjet od volných prostředků, jichž nebude úplně mnoho," dodal starosta.