Prostory se změnily v prostředí, které vítalo jaro a velikonoční svátky. Už květiny a dekorace před vchodem napovídaly, že tentokrát je něco jinak.

Ihned za dveřmi sedělo několik dětí, které malovaly perníčky. Kdo neměl zájem o sladké cukroví, mohl si vyrobit papírové vejce.

Také o kousek dál sedělo pár dětí, kteří se zabývaly malováním cukrovou polevou na voňavé medovníky. Cestou se však spousta návštěvníků zastavovala. Jedna z místních žen totiž malovala voskem na vajíčka.

Hned vedle si lidé mohli zakoupit nejrůznější rukodělné výrobky, a to nejen velikonoční. V nabídce byly například veselé barevné náramky.

Naproti si zase hosté mohli koupit nejrůznější zvířátka vyrobená ze slámy.

Vzadu v místnosti stály dvě usměvavé slečny a nabízely k ochutnání jedenáct různých mazanců. Každý, kdo ochutnal, měl ohodnotit nejlepší z nich a vhodit svůj hlas do příslušné malé plastové nádoby. „Uspořádali jsme soutěž místních hospodyň v pečení mazanců," vysvětlila místostarostka obce Evženie Mačková. I ona ohodnotila nejchutnější mazanec.

Jelikož ochutnat jedenáct kousků je fakt náročné, většina místních sáhla po jiné metodě. Mazance hodnotili podle vzhledu. Našlo se zde několik různých mazanců, v některých nechyběly rozinky, mandle a dva byly dokonce tvarohové.

„Je to soutěž o nejchutnější mazanec, odměníme ale všechny," prozradila Evženie Mačková. Podle jejích slov totiž nejde o to, kdo vyhraje. Soutěž uspořádali z úplně jiného důvodu. „Jde spíše o to, aby se lidé z Polep sešli," upřesnila myšlenku celé akce.

Akci, která byla prvotně pro místní, však nakonec navštívili také turisté. „Mohla bych dostat nějakou tašku? My nejsme odsud," tázala se jedna seniorka a předeslala, že autem rozhodně nepřijela. Prý ještě pokračují jinam. Na Kolínsko se přijeli podívat vlakem a navštěvují nejrůznější akce. Tuto polepskou využili senioři zejména pro nákup velikonočních dekorací, kterými udělají jistě radost nejen sobě, ale také svým blízkým.