Zelený mnoho desítek let jezdí do především amazonských pralesů za tamními indiány, kde získal řadu přátel, z cest a pobytů napsal několik knih, navíc byl pět let velvyslancem České republiky v Kolumbii.

Diváci se tak kromě jiného dozvěděli, jak si indiáni na jednu stranu nelámou hlavu se vztahy a třeba náčelník má klidně tři ženy, na druhou stranu mají tři sta slov pro rozlišení příbuzných, což jim pomáhá v tom, aby nedocházelo k intimnostem mezi nejbližšími.

Vůbec se řeč točila především okolo sexu a vyměšování, což ale diváky velice bavilo, obzvlášť když vzpomínky Atapany vtipně komentoval Jaroslav Dušek. Došlo ale i na vážnější témata jako smrt, pohřby, nadpřirozeno, chování šamanů či postupné pronikání současné techniky mezi kdysi výhradně přírodní skupiny.

Indiánské téma vydrželo dvě hodiny bez přestávky, poslední desítky minut patřily dotazům z publika. Ve foyeru pak Mnislav 'Atapana' Zelený podepisoval několik svých knih, Jaroslav Dušek rozdával autogramy a odpovídal na otázky ještě přímo v sále.