ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

V Cerhenicích se zase například myslivci vydali pomoci při obnovování aleje. Za jeden víkend vysadili přes třicet stromů. Další dobrovolník uklidil u obcí Radimek a Cerhýnky. Přivezl třináct pneumatik a několik pytlů odpadků. Pracovalo se i na úklidu na zahradním hřišti. Jezírko je jako nové. „Prosím neničit,“ nabádá starosta Marek Semerád. Konec konců, hřiště hlídají kamery. „Kromě kamer tam máme i ropuchu zelenou, skokana skřehotavého a mloky,“ doplnil starosta.

V Kostelci nad Černými lesy vyhlásili na celý květen rouškový úklid. Ostatně už nyní někteří obyvatelé povýšili výlety na úklidové mise a z přírody nosí tašky odpadků. „Je to potřeba, protože odpad v přírodě je známkou lidské lhostejnosti a neznalosti, že lidé mohou být jen toliko zdraví a spokojení, jak zdravé a spokojené je jejich okolí. Proto se připojujeme,“ shoduje se radnice s členy Spolku Černokosteleckého.

Každý sám nebo ve skupinách v souladu s protipandemickými opatřeními nechť tedy vyrazí do přírody, vyfotí své odpadkové „úlovky“ a umístí na facebook města. Ostatní pak budou vědět, kde se už uklízelo, a vyrazí tak do jiné lokality.