„Chceme se hlavně vzájemně poradit, přitom pobavit a také vzájemně získat přehled o novinkách a trendech v kosmetice. Některá témata zaujmou i naše partnery," říká Jana Zahajská.

Dámský klub podle jejích slov rozhodně není uzavřená skupina. „Naopak neustále roste. Já jsem se zapojila před 10 lety. Na této aktivitě je krásné i to, že musíme neustále vypadat dobře a starat se o sebe. I při velkém pracovním nasazení a péčí o svou rodinu musím najít čas zkoušet nové kosmetické přípravky. Testuji všechny dosažitelné výrobky, takže zájemkyni dokᬞu z vlastních zkušeností doporučit, co právě jí bude vyhovovat. Důležitý je individuální přístup. Nikoho ale nepřemlouvám, mým heslem je, že kvalitní aplikace se prosadí sama. Výrobkům věřím a snažím se své zkušenosti pře¬dávat dál," vysvětluje předsedkyně klubu.

Co by poradila moderním ženám, aby dobře vypadaly a přitom je to moc nestálo?

„Ideální je použít pečující přípravky jedné značky, jejíž účinné látky se doplňují a výsledky se dostaví rychleji. Při mytí pleti je dobré se vyhýbat příliš horké vodě, způsobuje vysoušení a můžou se vytvořit i malé popraskané žilky. Na mytí doporučuji jemnou čisticí pěnu. Také je dobré používat sérum, je to koncentrovaná péče, která působí do hloubky a znásobí účinky denního krému. V létě je důležité používat denní krém s ochranným UV faktorem," říká.

V zimě je zase dobré vyměnit lehké krémy nebo gely za krémy hutnější, výživnější, které pleť ochrání před nepřízní počasí.

Letošní trendy v líčení podle Jany Zahajské přímo vybízejí k tomu, aby si ženy hrály s barvičkami. LDekorativní kosmetika přináší vše, co potřebujeme pro dokonalý vzhled. Snadno se používá a líčení vydrží po celý den. Pokud se vám stíny usazují v záhybech očního víčka, vyzkoušejte bázi pod oční stíny. Báze vytváří podklad, ke krému pigmenty očních stínů snadno přilnou, a barvy tak získávají intenzivnější tón," popisuje Jana Zahajská s tím, že dobře vybrané oční stíny přitahují k očím pozornost.

Kolik třeba stály kosmetické výrobky, které včera za celý den použila? „Používám kvalitní, přesto cenově dostupnou kosmetiku, všechny výrobky mi vydrží několik týdnů, tak je těžké přesně určit cenu za jeden den. Ale pohybuje se kolem desetikoruny. Pro mě je důležitá hebká pokožka, dávám přednost jemné péči, která pleť hýčká, ráda používám tělové krémy a oleje. Tělový olej pokožku hydratuje, vyhlazuje, provoní. Důležité pro mě je i to, že nezanechává pocit mastnoty. Mezi mé oblíbené výrobky patří krémy s bambuckým máslem," upřesnila.

Existuje nějaké minimum pro líčení? „Jestliže mám na líčení jen malou chvilku, vystačím si s řasenkou, tvářenkou a leskem na rty. Jedné značce jsem věrná již více než 15 let. Pokud bych měla jmenovat opravdu jen dva výrobky, bez kterých nevyjdu ven, tak je to řasenka a vůně. Řasenka zvýrazní oči, vůně mi dodává pocit sebejistoty. S pomocí těch správných výrobků může každá žena získat přirozeně nádherný vzhled," uzavřela Jana Zahajská.

Slovo spolkového předsedy:
Předseda Spolkové rady Aleš Zahajský k činnosti spolku říká: Některé spolky jsou čistě pánské, mládežnické, seniorské či dámské, ale většina je smíšená. Mohu potvrdit, že spolkoví činovníci se na spolkových ceremoniálech rádi pohybují po boku krásně vypravených spolkových činovnic. A o tom to je, řekl by ledasjaký politik.