Například Kolín letos věnoval na obnovu, opravy a rozšíření sváteční výzdoby zhruba 450 tisíc korun. Novou výzdobu dostal vánoční strom na Karlově náměstí, změnily se ozdoby na stožárech veřejného osvětlení Masarykova mostu a na Karlově náměstí se objevily volně stojící vánoční dekorace. Tyto objekty jsou ovšem velmi drahé, proto je má město v pronájmu. Anděl a brána, které bývaly původně na náměstí, se přesunuly do parčíku v Pražské ulici a k chrámu sv. Bartoloměje.

„Výzdoba vánočního stromu je složena z velké světelné špice, světelných fiberglassových koulí, plastových stříbrných a zlatých koulí a led řetězů,“ připomněla vedoucí oddělení marketingua cestovního ruchu Gabriela Malá s tím, že Masarykův most dostal 15 nových světelných dekorací.

Nepoškozené vánoční ozdoby, které od roku 2012 zdobily vánoční strom na Karlově náměstí, budou v příštích letech přesunuty na další vánoční stromy v Kolíně, například na smrky na Jiráskově náměstí a před kulturním domem v Zibohlavech nebo na jedli na sídlišti.

V Českém Brodě celou světelnou výzdobu doplnili.Zdroj: město Český BrodTaké v Českém Brodě vánoční výzdobu rozšířili. „Když už jsme nedělali adventní průvod světýlek, tak jsme alespoň celou výzdobu doplnili,“ potvrdil starosta Jakub Nekolný. Město do sváteční výzdoby investovalo přes 60 tisíc korun.

V Kouřimi už vánoční výzdoba září. „Kromě stromu na náměstí jsme ozdobili pět menších stromků,“ uvedla starostka Zuzana Chmelovás tím, že výzdoba, která bývala uvnitř budov, se přesunula ven. Rozzářil se například Domov pro seniory U Pražské brány, penzion Barborka – dům s pečovatelskou službou nebo Dům s chráněnými byty Dobropolská. Výstava Kouzlo vánočního stromečku, která bývá tradičně na Střelnici, se přesunula před budovu. Investice do kouřimské výzdoby nebyla vysoká, zhruba deset tisíc do komponentů ke světelným řetězům.