„V plánu je kontrola vyřízení stavu i osobních a cestovních dokladů. Rezervační systém online, díky kterému se můžete z pohodlí domova objednat k našemu pracovníkovi a vybrat si den a čas, který vám vyhovuje, najdete na www.rezervace.cesbrod.cz. Systém je možné využít i z mobilních zařízení,“ uvedla PR manažerka města Petra Ištvániková.

Online rezervační systém na webu města funguje od konce roku 2017. Letos město aktualizovalo modul rezervačního systému agend, které jsou lidmi nejvíce vyhledávané. Jsou to právě například agendy osobních a cestovních dokladů, registr vozidel a řidičů, agendy živnostenského úřadu nebo Czech Point. Nově si mohou rezervovat termín také na pokladně, kde se platí kromě jiného i poplatky za komunální odpad nebo za psa.

Od dob, kdy lidé mohou žádat o vydání či výměnu řidičského i občanského průkazu na jakémkoliv obecním úřadě obce s rozšířenou působností, má českobrodský úřad roční nárůst agend na odboru dopravy víc téměř 60 procent, kolem 40 procent je to v agendách občanských průkazů a 60 procent u cestovních dokladů.