Stejně jako dnes, tak již před lety, nabízely Krkonoše spoustu možností vyžití a výletů. A my jsme nelenili a netrávili čas pouze na naší chalupě v okolí, ale často a rádi jsme vyráželi na nejrůznější výlety.

Častým cílem byla zoologická zahrada ve Dvoře Králové, která je dnes vyhlášená svým safari, kde je od letoška navíc otevřená také lví safari. To pochopitelně zoologická zahrada před lety nenabízela, přesto šlo o velmi zajímavý výlet, na který jsme se těšili.

Kromě zoologické zahrady jsme z chalupy vyrážely třeba také do Jánských Lázní. Naším cílem byla Černá Hora, kterou jsme dobývali jak jinak než pěšky. Byly jsme na horách a tak jsme pochopitelně dovolenou trávili aktivním způsobem.

Dalším výletním místem, kam jsme jezdívali byl Špindlerův Mlýn. Je zajímavé pozorovat, jak se v průběhu let postupně mění. Ve městě rostou nové a nové ubytovací zařízení, stará se rekonstruují. Ze Špindlu je postupem času krásné moderní zimní středisko. To podstatné kouzlo hor však zůstává stále stejné a některé věci se za ty dlouhé roky nikterak nemění.
Při trávení léta v Krkonoších jsme samozřejmě nemohli vynechat ani nejvyšší horu České republiky – Sněžku. Na jejím vrcholku jsme stál několikrát a vždycky si vychutnával ty nádherné pohledy do okolí. I tady se spousta změnila – například vyrostla nová Poštovna, ale příroda zůstala stále stejná. Stejný je výhled na Luční boudu.

Jiná je například lanovka – dnes turisty až na úplný vrchol doveze kabinková lanovka pro čtyři osoby, která jede z Pece pod Sněžkou s mezistanicí na Růžové hoře.