Přestože celou noc z pátku na sobotu v Kolíně pršelo, organizátoři tradičního Blešáku na vzduchu v Komenského parku pověsili ráno na sociální sítě vzkaz, že se akce koná, a nadšení lidé snažící se vyklidit si domácnost tím, že za drobný peníz udělají radost zase jiným, dorazili. „Sice někteří prodejci, třeba gramofonových desek, nepřijeli, přesto je účast téměř taková jako jindy, z čehož máme samozřejmě radost,“ potvrdila Zuzana Křivánková, jedna z organizátorek.

Deky na igelitu, a v jednom případě dokonce dobrý nápad se stanem, tak zaplnilo nejen oblečení různých velikostí, včetně třeba za dobrý peníz nabízeného kožichu, ale i množství plyšáků, které často nabízely samy děti, figurek ze stavebnic lega či z Kinder vajec, ale i květin, domácích výrobků včetně pletených čelenek nebo šitých roušek a mnoho dalšího.

Celé dopoledne byl tak park v obležení, nechybělo ani občerstvení, provizorní zkušební kabinky či fungující stabilně zde umístěný záchod. S nastávajícími chladnými dny je možnost přivítat některé z těchto blešákových účastníků na pravidelných setkáních sběratelů, které se konají v Městském společenském domě každou sobotu v měsíci a kam na podobný sortiment pořadatelé stále lákají. První se uskuteční v sobotu 19. září od půl osmé.