Podle našich informací jsou v korunách stromů zlámané velké větve, které mohou kdykoli spadnout a tak je třeba vše pořádně zkontrolovat. „Na celém případu se intenzivně pracuje, věc se řeší jako havárie,“ vysvětlila mluvčí kolínské radnice Iva Blümelová.

Během pondělního dopoledne došlo k odklizení větví, které byly spadané na zemi. „Personál je vzhledem k době dovolených oslabený. Na úklid je tu jen pár lidí,“ vysvětlila zaměstnankyně Správy veřejných pohřebišť. Během dne došlo také k ohledání škod a jednotlivých stromů. Ty totiž mohou být potencionálním rizikem pro návštěvníky hřbitova.

„Stromy mohou být poškozené a to lze v mnohých případech zjistit až po důsledném ohledání koruny stromu pracovníky, kteří provádějí výškové práce,“ vysvětlila Iva Blümelová.
Podle jejích slov bude hřbitov otevřený až po důsledné kontrole. Původně se počítalo s otevřením po pondělním poledni. Doba uzavření se však vzhledem k náročnosti ohledání hřbitova musela prodloužit.

Otevření hřbitova je naplánované na úterý. Některé lokální úseky ovšem zůstanou ještě uzavřené. Nepřístupné části budou označené páskou.