Veřejnost může do 17. prosince posílat své hlasy a podílet se tak na vylepšení kolínských středních škol. Studenti soutěží o dvakrát 50 tisíc korun na dva nejlepší nápady, jejichž realizaci finančně podpoří firmy z regionu.

Přes aplikaci Lepší místo dorazilo celkem 74 různých podnětů, do finále postoupily z každé školy tři vybrané nápady. Vybudovat ze studovny jídelnu, vytvořit odpočinkovou místnost pro autistické spolužáky, zařídit technickou laboratoř nebo využít školní dvůr ke studiu a odpočinku. To je jen několik nápadů, které dorazily do soutěže. Zapojili se studenti Střední průmyslové školy strojírenské, Obchodní akademie, Odborné střední školy podnikatelské a SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín.

Hlasovat lze na webu Lepšího místa. „Nyní týmy zpracovávají vybrané nápady do prezentací, jejichž cílem je zaujmout veřejnost i porotu a vyhrát. Důležité ale je i to, že mladí lidé projdou celým projektovým procesem a získají dovednosti pro budoucí studium a kariéru,“ uvedla Kamila Drtilová z Lepšího místa.