„Rozhodně ne v takové míře, jako například na severu Čech,“ porovnal ředitel kolínských hasičů Jan Bradna situaci. Situace se navíc mírně zlepšuje. Stav ohrožení na Klejnárce byl například zrušen. „Čerpali jsme lagunu v Českém Brodě, to je hotové,“ popsal aktuality v regionu.

Hasiči ale stále vyjíždějí pomáhat lidem, které trápí třeba zaplavené sklepy. „Takové věci se ale stávají i při normálním dešti,“ řekl Jan Bradna.
Kolikrát hasiči vyjížděli? Podle Jana Bradny se to nedá spočítat. „Určitě počet zásahů půjde do stovek. Je pod námi i Praha­východ, tam toho bylo celkem dost,“ vysvětlil.

Ředitel kolínských hasičů také vyprávěl, že kolikrát je potřeba lidem vysvětlit, že jednotky jsou plně nasazené a je potřeba vyčkat. „Některé výjezdy musíme odložit, ale pochopitelně je řešíme, jak〜mile můžeme,“ řekl Jan Bradna.

Hasiči jsou tedy neustále připraveni. „Kdo nás zavolá a požádá o pomoc, ten se jí také dočká,“ prohlásil ředitel kolínských hasičů. Čeká ještě velkou vodu? „To se zeptejte meteorologů,“ zasmál se Jan Bradna. „Jestli něco spadne, bude zle. Ale v porovnání se severem na tom nejsme tak špatně,“ dodal.