Spolu s městskou policií a místostarostou Michalem Najbrtem vyrazili hasiči do vytipovaných lokalit, které z ohledu průjezdnosti lze nazvat problémovými. A podle toho to také dopadlo.

„A to se při průjezdu ještě ani nepoužilo největší auto s žebříkem, které, celkem logicky, na sídlištích vyjíždí vždycky. V devadesáti procentech případů by neprojelo,“ předeslal místostarosta.

Jelo se vozidlem CAS 30 Tatra a velitelským automobilem Ford Range. Z dvaadvaceti ulic bylo možné bez obtíží projet jen dvě, a to nově zrekonstruované ulice Nerudova a Seifertova.

„Jasně se ukázalo, že nejen špatně parkující auta, ale někde také nevhodně umístěná dopravní značka znepříjemňuje až znemožňuje průjezd. Musí se couvat, manipulovat s auty,“ řekl místostarosta a dodal, že dvě tyto hodiny v hasičském autě jasně ukázaly, kde je třeba upravit něco menšího a kde budou třeba zásadnější změny.

„Jde například o vodorovné dopravní značení, které bude třeba důsledně upravit tak, aby automobily v křižovatkách nebo nájezdech neparkovaly. V problémových lokalitách se budeme snažit, co budeme moci ve vlastních silách průjezdy technice umožnit,“ upozornil Michal Najbrt.