V pátek měli napilno zejména hasiči v Českém Brodě. Byli přivoláni například na náměstí, kde bylo podezření na pád stromu. Ten se naštěstí nepotvrdil. V Jungmanově ulici pak hasiči zajišťovali plechy uvolněné ze střechy a obdobně zasahovali také v českobrodské ulici Komenského.

Vítr však nakonec úřadoval také na dalších místech Kolínska. Za své tak vzalo několik stromů, které po pádu překáželi ve vozovkách.

Stromy ze silnice odklízeli hasiči v Radlicích, na Červeném Hrádku, ve Vrbčanech, v Radovesnici II a také v Dobrém Poli, kde byl navíc druhý strom do silnice ohnutý a hrozil tak ještě jeho pád.

Kromě těchto výjezdů hasiči zasahovali také u dopravní nehody v Kolíně, kde na silnici vytekly nebezpečné látky.

Hasiči také vyjížděli ke dvěma požárům. V pátek hořela trafostanice v Českém Brodě, v neděli před polednem byl nahlášený požár drážního domku ve Velkém Oseku. Na místo vyjelo šest jednotek hasičů. „Některé z nich byly odvolané," řekl tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík s tím, že požár nebyl tak velký, jak se původně zdálo.

Ladislav Holomčík dále uvedl, že nejvíce práce o víkendu měli hasiči na Příbramsku, kde hasiči vyjížděli v průměru každých 26 minut. Naprostá většina zásahů se prý týkala vzhledem k silnému větru zejména technické pomoci.