Velká okna prosvětlující halu podle tvůrců návrhu odkazují k optimistického duchu prvorepublikových sokoloven. „Nevypadá to nejhůř,“ zhodnotil první dojem Kolíňák Jakub Vaňhal. Město již vybralo firmu na zpracování projektové dokumentace na budoucí halu v lesoparku Borky.

Původně Kolín plánoval velkou sportovní halu. Po nástupu současného vedení města se to změnilo. „Stojíme si za tím, že Kolín potřebuje halu tohoto typu. Ta umožní i basketbalistům tréninkové časy v dopoledních hodinách, které jim chybí,“ uvedl starosta Vít Rakušan. Podle jeho slov by se mohlo začít stavět v roce 2019, kdy bude městu končit splácení úvěru na Vodní svět. Kolín doufá, že se mu tréninkovou halu povede zaplatit z dotace.

Pokud byste se chtěli zajít podívat na prezentaci budoucí haly v Borkách, budete mít možnost už ve středu 6. září od 17 hodin v prostorách podnikatelském inkubátoru, kde ji radnice hodlá představit.

Projekt bude představen za účasti vedení města Kolín, městského architekta Davida Mateáska a samozřejmě autorů vítězného architektonického návrhu.