Tomáš Paula na ředitelském postu nahradil Iva Zachaře, jenž školu vedl od roku 1995 a nyní odchází do důchodu. Uvedení do funkce potvrdil Deníku sám nový ředitel Gymnázia Kolín Tomáš Paula. „Ano, již jsem ve funkci ředitele školy,“ stihl Paula uvést při shonu během předávání ředitelských povinností. Tomáš Paula učí na kolínském gymnáziu zeměpis a tělesnou výchovy. Mezi studenty se jedná o oblíbeného pedagoga, který na škole v průběhu školního roku 2014/15 nahradil Michaela Kašpara, stávajícího starostu Kolína, jenž tehdy na radnici odcházel do pozice místostarosty.

Radní povrdili doporučení výběrové komise

Podle vedoucí Odboru školství Středočeského kraje Michaely Vencové však zůstávají ostatní informace o konkurzu tajné. „Všichni účastníci výběrového řízení podepsali mlčenlivost, která nekončí spolu s vyhlášením vítěze konkurzu. To je jediná veřejná informace, kterou mohu potvrdit, že se novým ředitelem Gymnázia Kolín stal pan Tomáš Paula,“ sdělila vedoucí.

Jak krajští radní postupovali nastínil Milan Vácha, radní pro oblast vzdělávání a sportu: „Pana Tomáše Paulu jsme jmenovali novým ředitelem Gymnázia Kolín na základě doporučení výběrové komise, podle které se v rámci konkurzu umístil na prvním místě. Ještě jsme nikdy neudělali, že bychom výběrovou komisi neposlechli a vybrali bychom někoho jiného než vítěze konkurzu,“ vysvětlil Milan Vácha.

Konkurzu předcházelo odstoupení jednoho z kandidátů

Výběrové řízení na ředitele kolínského gymnázia provázelo odstoupení ředitele 6. základní školy Lukáše Kačera z kandidatury. Konkurzu totiž předcházely dramatické okolnosti. „Byla proti mně vedena štvavá, vykonstruovaná kampaň, plná dezinformací. Do takového prostředí bych ani nastoupit nechtěl,“ vysvětlil Lukáš Kačer Deníku.

Současní podřízení se jej dokonce poté sami zastali s tím, že jde skutečně pouze o pomluvy. Dění před konkurzem zaregistroval radní Vácha: „Za mě to byla zbytečně vyostřená situace, je mi to líto. Ocenil bych profesionálnější přístup. Je to hodně nešťastné. Kandidáty osobně neznám, takže nemůžu soudit, každopádně bych byl mnohem radši za korektnější průběh,“ uvedl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMATNa parketu tančili i Římani a Kelti. 4.A Gymnázia Kolín šla na plese zpět v čase 

Slavnostní přípitek maturantů 4.A Gymnázia Kolín. | Video: Zdeněk Hejduk