Podle ředitele kolínského gymnázia Tomáše Pauly bylo letos zájemců o studium na škole opět hodně. „Kapacitu jsme z prvního kola přijímacího řízení zaplnili kompletně, takže neočekáváme, že bychom druhé kolo vypisovali. Muselo být o nějaký výjimečný stav, že by se někteří uchazeči vzdali přijetí, ale vzhledem k tomu, že i na jiných školách mají vesměs plno, tak tento scénář úplně neočekávám,“ míní Paula. Jasno ale bude brzy, děti mají s rodiči na rozmyšlenou tři pracovní dny.

Podobné to je i na Gymnáziu Český Brod, kde třídy budoucími studenty již zaplnili a nyní budou pouze čekat, zda se někdo studia na škole nevzdá. „Vypsání druhého kole přijímacích zkoušek ale spíše neočekávám, žáci měli perfektní výsledky,“ sdělil ředitel školy Jiří Krčmář.

I kutnohorská gymnázia jsou na tom podobně. Podle ředitele Gymnázia Jiřího Ortena Vladislava Slavíčka je druhé kolo zkoušek nepravděpodobné. „Jelikož všichni uchazeči, které jsme přijali, měli naši školu jako 1. prioritu, neočekávám, že by někdo nechtěl nastoupit. Bohužel se na některé ani nedostalo. To samé platí ohledně osmiletého programu. Nový systém se mi líbí, přijde mi transparentnější,“ prozradil Slavíček.

Podobná slova volil i ředitel Církevního gymnázia v Kutné Hoře Radek Holeček, podle kterého ohledně druhého kola zkoušek nezáleží na škole. „Zájem o gymnázia je obecně velký, proto neočekávám, že by studenti na naši školu nenastoupili, když už si ji vybrali. Nyní ale mají tři dny na vyjádření,“ vysvětlil Holeček. I zde museli zájemce odmítat. „V případě odstoupení od studia už nemůžeme šoupat pořadím, a tak bychom museli druhé kolo vypsat. Ale to vidím jako nepravděpodobnou variantu,“ dodal.