Hosté pokřtili své cédéčko

Krátce po deváté hodině se rozezněly první tóny rockové hudby. Kapela Manual sice nepřivedla na parket všechny sedící hosty, ale jejich texty rozhodně stály za to.
Před pódiem stálo několik věrných fanoušků kapely a mezi nimi zapáleně pařil malý kluk. Rockeři ho bez váhání vzali mezi sebe.
Více lidí na parket a do těsné blízkosti pódia přilákal křest nové desky kapely.
Tu přišel pokřtít Luboš Suchánek, lídr hlavních hvězd večera, Komunálu.
„To, že kluci vydali desku je super, mně se ale na téhle kapele líbí jiná věc," začal svou řeč v roli kmotra Luboš. „Bubeník je totiž otcem kytaristy," vysvětlil, která věc ho na kapele zaujala nejvíc. Prý by také chtěl jednou vidět svého syna po svém boku na pódiu.

Nechali na sebe dlouho čekat

Po skončení předkapely měl každý chvilku klid doplnit tekutiny, zajít na vzduch nebo na již povolený tvrdý alkohol. Kolem jedenácté hodiny se však už začali scházet skalní fanoušci Komunálu před pódiem.
Kluci z kapely na sebe nechali poměrně dlouhou dobu čekat. Nedělali to však záměrně.
Luboš všechny na parketě (teď už mimochodem plném) všechny přivítal s omluvou. Pak už se šli kluci z Komunálu obléct do pyžamek, jak říká Luboš.
Na pódiu se zanedlouho objevili hudebníci v dresech a frontman kapely v kápi.
Se songem Holčička zahájili téměř dvouhodinový koncert.

Zazněly známé hity, zpíval celý sál

„Tak teda střílej, tak teda střílej zezadu, jenom tě prosím, jenom tě prosím, miř na hlavu," zpíval společně s Komunálem takřka celý sál. Nebylo to však jedinkrát, kdy kapele fanoušci pomohli a tím také podpořili perfektní atmosféru, která na koncertě vládla.
Přítomní rockeři pařili na pecky jako je Děvka, Psanec, Tulák a král, Talisman nebo Cesty do nebe.

Nechyběli skalní fanoušci kapely

Na Komunál do Křečhoře přijeli také skalní příznivci kapely. Někteří z nich byli z Domažlic, jiní z Hradce Králové.
Za svými oblíbenci prý váží cestu poměrně často.
A většinou je jim úplně jedno, o jak dalekou cestu půjde.

Večírek končil před druhou ranní

Koncert nabitý energií končil asi v půl druhé. Fanoušci byli tak strhnutí atmosférou, že Luboš se svou kapelou musel několik songů přihodit.
Očividně to však Komunál dělal rád, svůj koncert si členové kapely společně s hosty užívali od začátku do konce. Ani pak se sál nevyprázdnil. Kapela dohrála, zbylo však dost těch, kteří se i potom zdržovali v sále místní sokolovny.