Byl to štafetový běh a na vítěze čekala velká zelená sladká odměna. Proč zelená? Inu proto, že to byl dort ve tvaru velimského hřiště.

„Během několika měsíců za mateřskou školou vznikly tartanové tréninkové běžecké dráhy, víceúčelové hřiště na volejbal, tenis a malou kopanou s umělým travnatým povrchem třetí generace, čtyři nové kabiny, sprchy a toalety, parkovací místa podél areálu, nový chodník," shrnul výsledek prací starosta Josef Seifert. U hřiště je i bezbariérový přístup, z bezpečnostních důvodů je areál oplocen. Na návrh školy bylo ještě vybudováno doskočiště a prostor pro vrh koulí.

Celková výše investice na kompletní rekonstrukci a dostavbu velimského hřiště se vyšplhala na 18,6 milionu bez daně.

„Do budoucna je plánováno i celkové osvětlení tohoto krásného sportovního areálu," doplnil starosta. „Doufám, že děti, sportovci a široká veřejnost tuto investici ocení a budou hřiště využívat," dodal a poděkoval všem, kteří se na realizaci projektu podíleli.

Hodně hezkých chvil všem dětem a dospělým, kteří zde budou sportovat, popřál také ředitel Regionální rady regionu soudržnosti střední Čechy Václav Chytil. „Jsme rádi, že se rekonstrukce a dostavba hřiště povedla realizovat ve velmi krátkém čase," připomněl.

Náměstek středočeského hejtmana Marek Semerád pogratuloval obci k pěknému hřišti, které, jak uvedl, může být inspirací pro řadu jiných středočeských měst a obcí. „Věřím, že ve Velimi ještě několik pásek přestřihneme a projekty uvedeme do života," dodal.

„Když člověk něco dostane, sluší se poděkovat," řekl při slavnostním otevírání ředitel Základní školy T. G. Masaryka Velim Petr Karpeta.

„Naše škola dostává volné hodiny v tomto krásném areálu, jehož poloha je pro školku a školu velmi výhodná. Škola bude areál využívat v maximální možné míře. Dráha, doskočiště, vržiště jsou pro nás zcela ideální," řekl a poděkoval i za spolupráci během stavebních prací, díky čemuž se podařilo některé věci takříkajíc vychytat a ještě maličko vylepšit.