Jeden pěkný Pérák, který na čelním místě na vyjížďku vyrazil, se dočkal renovace právě v Lošánkách.

„Renovace trvala dva až tři měsíce. Chtělo to jen sehnat díly, které chyběly. Konstrukčně je to poměrně jednoduchý motocykl," shrnul Martin Pavlus, který renovaci krásného stroje provedl. Petr Pour už tak jednoduše znovuzrození stařičkého Péráka nepopisuje. „V kompletním stavu jsou tyto motocykly už docela nedostatkové zboží. Když jsem tento přivezl, byla to hromada neštěstí naložená v dodávce," popsal začátky, přesněji řečeno znovuzačátky, krasavce, který se dnes pyšní v červené barvě.

Na vyjížďku vyjeli nakonec dva Péráci. A s nimi i další československé poválečné dvoudobé motocykly, přijel ale i čtyřdobý půllitr, motocykl anglické výroby a další, sraz byl otevřený pro všechny. Společně za bublání motorů, které všem milovníkům motocyklů zní jako nejkrásnější hudba na světě, vyrazili přes Kolín, Velký Osek a dál do Jawa muzea Rabakov.

V Lošánkách zrenovovaný Pérák bude nadále brázdit silnice, ale i coby výstavní exponát připomínat výročí dávného začátku své výroby.

Mezi motorkáři jste mohli potkat i strážníka kolínské městské policie Pavla Fliegera. I když, pravda, v černém koženém obleku byste ho možná nepoznali. Vyrazil na enduru z modernější řady, jeho motocyklový miláček ještě čeká v dílech na sestavení. Bude to model 634, přesně ta specifikace, která si zahrála ve filmu Slunce, seno, jahody. Takže se jí říká Konopnice – červená metalíza, chromované blatníky atd. A Pavel Flieger věří, že během letošní sezóny s ní už vyjede.

Lásku ke starým motocyklům má už odmala. A nejen k nim. „Staré stroje mě zajímaly vždycky. I auta a lokomotivy," usmívá se.

Konopnice se mu dostala do rukou ve zbědovaném stavu od muže, který by ji nejspíš vyhodil do šrotu. Byla to zkrátka náhoda. „Pak už to šlo ráz na ráz. Tady stál Pionýr Pařez, tady byla k mání Kejvačka," popisuje. Dnes má celkem kolem deseti motocyklů. Jen není jednoduché dát je všechny takříkajíc do kupy. „Syn vloni udělal řidičák, takže jsem teď upřednostnil motocykl pro něj. Je to moderní stroj, čtyřtaktní, přestavěný do stylu endura," popsal Pavel Flieger. A to se ví, že i syn Tomáš na vyjížďku z Lošánek vyrazil.

Otec i syn na motorkách – z toho maminky a manželky obvykle nemívají zrovna velkou radost. „Když jsem Konopnici přivezl na vozíku, posílala mě s ní manželka rovnou do kovošrotu," přiznává Pavel Flieger. „Kdyby bývala řekla ‚No tak si to postav, alespoň od tebe bude pokoj'. Ale ona ne. Takže bylo trochu dohadování. Možná by mi bývala jedna motorka stačila. Jenže možná tak trochu z trucu jsem si řekl, že když ne jednu, tak deset. A ono jich nakonec deset je," smál se Pavel Flieger a nakopl nablýskanou mašinu směrem ke Kolínu.