I přes horko, ve kterém se téměř nedalo ani vyjít, přišly v sobotu na program, který začínal krátce po poledni kostýmovaným průvodem, stovky lidí.

Akce tradičně nabídla vyžití pro malé diváky a šikuly, ale na své si v programu přišli i dospělí. Společně s dětmi. Malí i velcí, mladé maminky a tatínkové spolu se seniory, zkrátka zajímavý den pro celou rodinu.

Nechyběl šermířský seminář, milé vystoupení pěveckého sboru Základní školy Červené Pečky, spousta netradičních her na tzv. Harantišti, břišní tanečnice, indiánský moderní tanec, pohádky, dobová módní přehlídka, tajuplné sklepení nebo řemeslné dílny, konkrétně svíčkárna, kde bylo po celý den nabito, kovárna se starým měchem na ruční pohon nebo lékárna, kde si každý mohl namíchat vlastní bylinkovou směs třeba proti nachlazení.

Když se nad tvrzí, přesněji řečeno nad celým Kolínskem, začaly kupit černé bouřkové mraky, kdo mohl, hledal přes mobilní telefon aktuální předpověď. První přeprška minula Nebovidy doslova o vlásek, druhá, už nikoli přeprška, ale silný déšť s bouřkou, už se snesl na středověkou památku plnou silou. Bouřka tak přesunula část aktivit do prostor špýcharu, a to včetně večerního program.

„Chvíli jsme zvažovali, že večerní program zrušíme, ale lidé se začali vracet," popsala předsedkyně spolku Nebovidská tvrz Lucie Doušová.

A kdo se vrátil nebo i přes letní bouřku vydržel, neprohloupil. I v noci příchozí zhlédli úžasnou vzdušnou akrobacii souboru Te Ty v zápletu nebo skvělou ohňovou show.