Společná jarní vyjížďka určená pro děti s rodiči vedla podél Labe do Klavar, odtamtud do Velkého Oseku, kde si účastníci přátelsky poměřili síly ve svých dovednostech na kole, občerstvili se, děti dostaly sladkosti a nakonec všichni společně vyrazili po cyklostezce zase zpátky do Kolína. Celý okruh měřil kolem 15 kilometrů.

„Byl to druhý ročník, první byl takový pilotní s podobnou účastí a po oba ročníky nám přálo počasí," pochvaloval si Michal Čepička. „Je to takové probuzení po zimním spánku, první vyvětrání kol, i když počasí bylo už předtím pěkné, tak už nejspíš mládežníci na kole vyjeli," dodal.

Hledání talentů cyklistiky

Cílem podobných akcí je podle jeho slov mimo jiné hledání dalších talentů a adeptů závodní cyklistiky. „A tohle je možnost, jak dětem trochu ukázat, jakou cestou jít. A hlavně závodů pro mladé neregistrované závodníky moc není, proto jsme se rozhodli, že čtyři až pět závodů do roka uspořádáme. Jarní vyjížďka ale vysloveně jako závod není," vysvětlil Michal Čepička.

Vloni se právě mezi účastníky prvního jarního větrání kol podle Michala Čepičky našel talentovaný žáček, který začal trénovat, dnes už má licenci a bude jezdit pohárové závody v horských kolech. „Nechci to zakřiknout, ale doufám, že bude dobře reprezentovat náš oddíl," dodal Michal Čepička.

Simonka vyrazila na kolech s dědečkem

Kdo ví, možná bude jednou úspěšnou cyklistkou i malá Simonka Paďouková, žákyně druhé třídy, která na letošní jarní vyjížďku vyrazila s dědečkem. Jindy jezdí na kole třeba do Zibohlav a na sobotní výlet se těšila. A možná to zkusí příště zase. Dědeček René Chvojka prozradil, že na společnou vyjížďku jeli letos poprvé. „Bylo hezky, na kole jezdíme, hlavně v okolí Štítar, odkud jsme, tak jsme zkusili i společnou vyjížďku," řekl. „Sám tedy moc nejezdím, jen s vnučkou, malou to baví, ale já jinak cyklistiku úplně nevyhledávám," přiznal.