Během půl hodinky se jeho řady rozšířily na dvojnásobek masek, přidaly se pestrobarevně oděné cikánky i zlověstně vyhlížející čarodějové s dlouhými vlasy a vousy, kterých se lekl i černý přátelský pes, který z jednoho z prvních domů, kam průvod zavítal, vyběhl maškary vesele vítat.

Nechyběly oblíbené postavy Jů a Hele, Krakonoš, malá mořská víla, lišák, medvěd, a to v tomto případě přímo lední, klauni, vodník (přesněji řečeno vodnice), malý žabáček nebo velký lyžař, který přiznal, že tak trochu doufal, že bude alespoň trocha sněhu a po tanečcích hospodyněk s medvědem či Merlinem žertoval, že si jistě také zatančí, ale nejlépe kvapík.

Nebyly to ale jen masky. K průvodu se připojili i civilně odění obyvatelé, senioři i maminky s kočárky, aby prostě jen zvesela prošli vesnicí, pozdravili se se sousedy a přátelsky popovídali.

Masopustní průvod prošel letos Vrátkovem popáté. Organizátorkou akce i iniciátorkou nápadu před pěti lety byla obyvatelka Olga Běhounková. „Vždycky se nám sejde lidí podle toho, jaké je počasí, jak kdo má čas. Nikdy se to nedá odhadnout dopředu," říká. A co jí k zorganizování masopustního průvodu přivedlo? „Každý chodíme do práce, máme spoustu svých starostí, tak alespoň jednou za čas aby byli lidé spolu," vysvětlila.