Součástí akce byla i soutěž v domácí výrobě dráčků, jeden z doma vyrobených krasavců získal i zlatou příčku v napínavém klání v pouštění draků. Nechyběly sportovní aktivity typu běh či překážková dráha pro děti od těch nejmenších, které se ještě vezly v kočárku nebo v náručí, až po větší slečny a mladé pány.

Pro šikovné ručičky byly připravené dílničky, například dotváření keramického dráčka, kterého si pak děti odnášely domů jako dárek, výroba náhrdelníku z těstovin apod., což mohlo být i malou inspirací pro rodiče, co všechno se dá doma pro zábavu dětí vyrobit.

„Děti byly úplně úžasné," zhodnotila Kateřina Kosová. A také spokojené, prakticky každé něco vyhrálo. Akci ozvláštnila i vedoucí psího útulku Alice Vlková, která mezi děti přivedla hravého a rošťáckého křížence Lojzíka, jehož rodištěm je právě útulek. Další rodiče přivedli milého kokršpaněla, který také pochází z psího útulku, takže o zábavu bylo postaráno.

Zároveň byla na drakiádě zahájena sbírka pro psí útulek, která bude ještě tento týden pokračovat ve volnočasovém centru při dotváření dráčků nebo při kroužcích, ať už hudebních či jazykovým.