„Zaměřili jsme se na řemeslo. Podařilo se dovybavit školní dílny, ať už pracovními stoly či nákupem sad dílenského nářadí," popsal ředitel školy Lukáš Kačer. Škola pořídila po finančně poměrně nákladné elektronické stavebnice, ze kterých lze sestavit dokonce i soustruh pro žáky na dřevo či kov, vrtačka, lupénková pilka a další nářadí. Dokoupilo se i dvanáct robotů fungujících na principu snímání barevného kódu či přístroj na vakuové tvarování.

Tato část projektu je zaměřená na spolupráci s kolínskou střední průmyslovou školou a úspěšný projekt 4x4 Land Rover. V rámci něj se studenti kolínské průmyslové školy, 6. základní školy a 1. základní školy Kolín dostali v roce 2015 až na celosvětové finále do Londýna.
Místostarosta Kolína Michael Kašpar při slavnostním uvedení celého projektu v život připomněl přínos akce při současném nedostatku kvalifikovaných sil pro technické obory.

„Budeme se i do budoucna snažit tuto aktivitu podporovat," podotkl Pavel Beneš, manažer pro vnější vztahy TPCA, a poděkoval řediteli Kačerovi jakožto otci projektu a celému týmu.