Místo dospávání se v sobotu před desátou hodinou dopoledne sešli na náměstí a vyrazili na několikakilometrovou procházku – tradiční Tříkrálový pochod.

„Trasu jsme volili podle toho, kde jsme ještě nebyli," řekl jeden z organizátorů, předseda kulturní a sociální komise městyse Lukáš Istenčin. A volba to nebyla věru jednoduchá, protože Tříkrálový pochod se v Červených Pečkách chodí už zhruba deset let. Takže téměř všude v okolí už jeho pravidelní účastníci jaksi byli.

Vloni si vyšlápli směrem na novou rozhlednu na Kaňku u Kutné Hory, letos si za cíl zvolili Bohouňovice a tamní hospůdku. Jen trochu oklikou. Trasa vedla z Červených Peček do Dobešovic, dále na Hranice a po modré turistické značce kolem rybníků, po naučné stezce do Ratboře, pak do Bořetic a cílových Bohouňovic.

„Vždycky končíme někde, kde se můžeme najíst a napít. A směrem na Ratboř jsme ještě nebyli, navíc je tam nová naučná stezka," vysvětlil Lukáš Istenčin. Takže do cíle to turisté měli sedm a půl kilometru a potom zpět nejkratší cestou necelé tři, čili dohromady desetikilometrová vycházka na velmi čerstvém vzduchu.

Tradičně se účastní kolem 20 lidí, zhruba stejně se jich sešlo i tentokrát. Vloni červenopečecké výletníky posílila šedesátičlenná skupina z Poděbrad, letos se ale kvůli špatnému spojení do startu pochodu nedostala.

Dorazili ale i turisté z okolních obcí. Třeba dva účastníci ze Suchdola. „Vloni jsme byli poprvé a zalíbilo se nám to. V Suchdole visel plakát, tak jsme vyrazili. Letos jsme mrkli na internet a šli znovu," popsali.

Aleš Šibrava si červenopečecký Tříkrálový pochod prodloužil ještě o cestu do Červených Peček. Vyrazil už brzy ráno, aby ušel šest kilometrů z Libenic přes Gruntu. Účastní se pravidelně, odhadem popáté. A důvod? „Prostě hýbat se. A dobré jídlo na závěr – to je cíl, který nás vždycky z postele vytáhne," smál se.

„Po svátcích je potřeba se trochu protáhnout, rozpohybovat," souhlasila s ním další z pravidelných účastnic Zuzana Istenčinová.