V pátém ročníku soutěže pro kuchařky a kuchaře z mateřských, základních a středních škol, nemocnic, léčebných zařízení, lázní, domovů seniorů, uspěl Štěpánek se skvělým menu: kuřecí prso plněné ředkvičkami, smažený bramborový salát, restovaná zelenina (cuketa, růžičková kapusta, máslová dýně, červená řepa) a estragonová omáčka.

Porota, ve které jsou zastoupeni certifikovaní komisaři Asociace kuchařů a cukrářů ČR a nutriční specialisté, Štěpánkovo menu jen chválila a o první místo ho připravila jen pověstná ředkvička.

„Pavel připravil chuťově dokonale připravené jídlo. Nebál se skvěle zapracovat zeleninu. Kuřecí prso z Loužné (povinná surovina) bylo šťavnaté, opět skvěle dochucené. Omáčka s estragonem byla dokonalá. Strávníci, kterým vaří Pavel, si určitě na jídlo nestěžují,“ usmíval si při hodnocení Tomáš Popp, manažer Asociace cukrářů a kuchařů ČR. 

Stejně jako on i další porotci si pochvalovali letošní výkony všech finalistů. „Každým rokem jsou výkony soutěžících lepší. Nebojí se používat zajímavé suroviny a zvládají všechny kuchařské techniky. Soutěžní pokrmy výborně dochucují. Dokazují tím, že pokrmy připravované ve společném stravování, mohou být stejně chutné jako ty v restauracích,“ doplnil Popp.

Pavel Štěpánek je šéfkuchařem Clementas od roku 2020. Předtím pracoval jako šéfkuchař v restauraci pětihvězdičkového hotelu Jalta na Václavském náměstí. „V Clementas se můj profesní a díky tomu i osobní život zcela změnil. Nyní vím, že k lepšímu. Doba se změnila a práce v restauraci nedává takovou jistotu, jako tomu bylo dříve. Snažím se pro naše klienty vařit klasicky, ale stále více zdravěji. V menu se objevuje stále více zeleniny, ale musíme být rafinovaní, protože naši klienti na to třeba celý život nebyli zvyklí. Má práce je nyní navíc velice osobní, protože klienty znám, o jídle se s nimi bavím a oni mě za menu denně chválí, ale přijde i kritika. To se mi líbí,“ uvádí Štěpánek.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Ředitelka mlékovického Domova Andrea Faltysová má na kuchařovu adresu jen tu chválu. „Úspěch Pavla je úspěchem Clementas. Oba jsme se nebáli jít do spolupráce a díky tomu nejenom v Mlékovicích, ale ve všech našich Domovech se stalo jídlo terapií. Je skvělé mít vedle sebe odborníky, se kterými můžete stále posouvat hranice kvality péče o naše klienty. Pavel je nejenom profík ve svém oboru, ale našel si i cestu k srdcím našich klientů. Jsme moc rádi, že je součástí našeho týmu,“ uvedla ředitelka.