„Já si nemyslím, že je nás příliš. Vánoce jsou časem setkávání, tak je dobře, že jsme se všichni sešli," řekl se smíchem Martin Němec, jeden z účastníků motosetkání.

Zdroj: Deník/ Jakub Šťástka

Účast si pochvaloval i Petr Dvořák, jeden z organizátorů. „Vloni tu bylo ke 400 motorkám, myslím, že jsme letos rekord pokořili. Jedeme už počtrnácté, sejdeme se na Zálabí a jedeme na náměstí oslavit motorkářské Vánoce, aby se lidé doma nenudili," řekl se smíchem.

Za čtrnáct let, co motorkáři vyjíždějí na tradiční trasu, však ani jednou nesněžilo. Jak toho dosáhli? „No je to zaplacené, to je jasné," řekl se smíchem Petr Dvořák.

A jak se jelo samotným příznivcům motorek? „Dnes se jede bezvadně, je teplo, paráda, neprší, silnice suchá, nemá to chybu," zhodnotil jízdu Vít Filip, jeden z kolínských motorkářů.

Kolínský dirigent a muzikant Lukáš Bořek si počasí také pochvaloval. „Je to krásné zahájení příští sezony, doufejme, že takové počasí vydrží," poznamenal.

Unikátním účastníkem byla Lucie Stehlíková. Motorkářka vyrazila v kožené policejní uniformě ze 70. let s nadporučnickými frčkami. „Sehnala jsem ji na veteránských burzách. Je to pravá kůže, takže vydrží," řekla.

Na motovyjížďku poprvé vyrazila i Gabriela Malá, vedoucí odboru propagace a marketingu Kolína, se svojí dcerou. „Jde to úplně skvěle, krásná atmosféra, nádherné počasí. Je to pro nás premiéra, skútr mám teprve druhým rokem, ale teď se to stane určitě pravidlem," podotkla.

Tradičně na jízdu vyrážejí i bratři Michal a Jiří Horáčkovi. „Kolín jako motorkářká velmoc ví, že i v zimě se jezdit dá," řekl se smíchem Michal. „Jelo se fakt pěkně," dodal jeho bratr Jiří.
V cíli na Karlově náměstí čekala na jezdce společná fotografie, děti si mohly sednout Santovi na klín a dostat lízátko.