„Objevily se pádné a důvodné výhrady obyvatel, že povrch nově položený mezi ulicí Benešova a křížením s ulicí Rimavské Soboty není kvalitní, že vykazuje nerovnosti, zvlnění,“ potvrdil také starosta Vít Rakušan.

„Jeli jsme to ověřit a laicky jsme lidem dali za pravdu. Proto jsme kontaktovali technický dozor a zhotovitelskou firmu. Hned nato bylo místní šetření,“ uvedl starosta s tím, že firma uznala, že stavba není v pořádku. Důvodem je závada na stroji, na finišéru, který dělá finální povrch.

Město práci reklamovalo, reklamace je od zhotovitele uznána a povrch se bude předělávat. Nebude se to ale dělat teď před zimou, počasí už moc nepřeje, práce na se rozjedou až zjara.


„Město dílo nepřevzalo ani nezaplatilo. Jsme v reklamačním řízení,“ shrnul starosta Rakušan.

Silnici lze normálně používat, teď se tedy nebude nic uzavírat. „Na jaře se pokusíme, aby práce byly hotové v co nejkratší době, dodal starosta.

„Je o odfláknuté. Nová silnice a podívejte, jak je to zvlněné,“ hněval se při pohledu na čerstvě otevřenou Masarykovu ulici řidič Štěpán David. „Já tamtudy jel a neměl jsem pocit, že by to bylo nějak hrozné,“ řekl naopak Jan Hněvka.

Momentálně čerstvě otevřená a reklamovaná část Masarykovy ulice je jen první fází celkové opravy sídlištní magistrály. Náklady na celou opravu i s přestavbou kruhových objezdů, jejíž hlavní část se plánovaně uskuteční v příštím roce, jsou kolem 20 milionů korun. Tento úsek z toho činí 1,284 milionu.

close Masarykova ulice. info Zdroj: Deník zoom_in