Za námět tentokrát posloužil klasický horor, v němž zombie kousnutím získávají další oběti a tím i členy svého klanu, aby se nakonec celá tlupa vydala z budovy Gymnázia Kouřimskou ulicí přes Karlovo náměstí do Městského společenského domu v Kolíně, kde se ples konal.

Ve chvíli skončení videa odpálila třídní profesorka Naďa Rytinová uprostřed sálu konfety a začalo originální předtančení v krvavých tričkách a u dívek ve stylových kostkovaných krátkých sukénkách a černých podkolenkách. Než došlo na nástup v plesových róbách, předání šerp, chlapcům doutníků a dívkám květin na ruku, sbírání peněz, přípitek a tanec s profesory i příbuznými, zatančily dívky z tanečního kroužku Domu dětí a mládeže v Kolíně trénované jednou z maturantek a své umění předvedly cvičenky z Fit studia Energy.

Pak už až do půlnoci pódium patřilo kapele Peklo se zpěvačkou Alžbětou Sosnovcovou, po zašlapání šerp pro štěstí u nastávající maturity zněla až do druhé hodiny ranní reprodukovaná hudba vybraná a připravená samotnými studenty.