Vloni, tedy při druhém novodobém ročníku, byla teplota lehce pod bodem mrazu, nepříjemný ledový vítr šlehal do tváří a hvízdal kolem uší, ale oproti předchozímu ročníku si účastníci takové počasí pochvalovali.
A letos? V sobotu nedlouho po poledni? Jedenáct stupňů nad nulou a slunečno, obloha jak vymetená, takže na sluníčku ještě o několik stupínků víc. Není tedy divu, že se sešla spousta lidí, kostýmovaných i nekostýmovaných, prostě jen tak se podívat a pobavit.

Kolem půl druhé se vydal průvod od hospody dům od domu, maringotku na šatlavu půjčili místní myslivci, opět přijeli koně na svezení dětí, na harmoniku vyhrával František Skořepa posílený letos kolegyní s vozembouchem, večer všechny bavila Veletovská švitorka.

Akci tradičně pořádá místní sbor dobrovolných hasičů. Masku medvěda musel objednávat tři týdny dopředu, holt v době masopustu je o ni velký zájem. Připutovala až z pražské půjčovny. „Letos máme některé masky zdvojené, kdyby došlo k nějaké nepředvídané události," připomněl jeden z organizátorů – Bába s nůší. „Kromě masky medvěda si všechno zajišťuje z vlastních zdrojů," dodal.

O dobrovolných hasičích z Klipce
Téměř by se dalo říct, že co Klipčák, to hasič. A když ne úplně, tak z poloviny jistě. SDH Klipec má toho času 42 členů a členek. Celá obec Klipec měla při posledním sčítání 89 obyvatel.

Dobrovolní hasiči jsou v obci z velké části nositeli kulturního a společenského dění. Organizují místní Interligu, tedy fotbálek mezi vesnicemi Pňov, Oseček, Klipec, kde se jednotlivé obce střídají jako místo konání. V létě nebudou pod režijní taktovkou klipeckých hasičů chybět dožínky.

Věnují se i hasičskému sportu. Hrávali Nymburskou ligu a na letošek plánují svou účast v ní obnovit. Mají za sebou spoustu pohárových akcí, v poslední sezóně například v místním poháru v Konárovicích obsadili pěkné třetí místo. Do roku 2011 pořádali Memoriál hasičů, odehrával se plných patnáct let.

Mezinárodní mistrovství v sekání kosou
Na letošní léto chystají hezkou, veselou novinku. Mezinárodní mistrovství v sekání kosou. Bude se konat na přelomu května a června a mezinárodní je prý proto, že změřit síly může přijet kdokoli i z jiné vesnice, nejen Klipčáci. Jak nápad na mistrovství vznikl? V hospůdce. Jistý bývalý strojvůdce se prý vsadil, že za půl dne pokosí sám celou louku. Na uskutečnění sázky sice nakonec nedošlo, ale zrodilo se mistrovství. Hlásit už se do něj samozřejmě můžete už teď, organizátoři budou také soutěžit. Klání se uskuteční na obecní louce. Bude se sekat deset čtverečních metrů na čas, porota bude hodnotit také stylové, dobové oblečení a rovinu výsledného kosení.