Blahopřát přišli náměstek nemocnice Pavel Hoffmann, primář oddělení Aleš Toman a další zástupci nemocnice, ale také senátorka Emilie Třísková a jménem Středočeského kraje náměstek hejtmana Marek Semerád. Gratuloval i kolínský starosta Vít Rakušan.

„Vítání prvního miminka roku je pro mě pokaždé moc krásnou událostí, navíc tenhle chlapeček je opravdu překrásný," řekl Marek Semerád. „Je to úžasný pocit, když vidíte nového človíčka, jak ho na světě vítá šťastná rodina," dodal.

Gratulanti samozřejmě nepřišli s prázdnou. Zástupci kraje a nemocnice přinesli krásnou kytičku, ale také několik tašek praktických věcí pro miminko – plenky, hračky, dětskou kosmetiku apod.

Maminka Mária a tatínek Peter přišli do Čech ze Slovenska. Za prací. Peter našel práci v Kutné Hoře, ale rodině se víc líbilo žít v Kolíně. Původně pochází od Rimavské Soboty. A v ulici Rimavské Soboty v Kolíně rodina původně bydlela v podnájmu, než si koupila vlastní domek.

Pro svého druhého potomka rodiče hledali českou variantu jména. Ještě 1. ledna se malý chlapeček psal Nicolas.
„V kalendáři jsme ale toto jméno našli s písmenem k," řekla maminka. Takže po rodinné poradě (i s babičkou) nakonec zvítězila varianta s písmenem k a včera před polednem sestřička přepsala malému hošíkovi jméno na pásce přes zavinovačku. A starší bráška Simon si už chtěl mladšího Nikolase odvézt domů i s postýlkou.