Letní sportovní tábor v Běstvině pro členy BC Kolín toho je jasným důkazem. „Je tu celkem 84 dětí rozdělených do osmi družstev. Kapitáni jsou ti nejstarší, starají se o mladší, tím se i poznají. V tělocvičně se totiž míjejí,“ vysvětlil Miroslav Sodoma, manažer a trenér mládeže.

Letnímu táboru pravidelně obměňují téma, v jehož duchu se odehrává. To každoročně vymýšlí prezident BC Kolín Martin Buřič, letošní téma je doba Vikingů. S tím souvisela i noční hra, při které skupiny účastníků plnily různé úkoly.

Jak potom vypadá běžný táborový den se členy BC Kolín? „Ráno máme rozcvičku, potom snídáme a pokračujeme v dopoledním programu,“ řekl Miroslav Sodoma. Ten se skládá z her v lese, nebo sportovci trénují dovednost. „V žádném případě se nevěnujeme jenom basketbalu, toho je v dopoledním programu opravdu minimum,“ řekl.

Basketbalu se věnují až odpoledne. „Sice je dominantní, ale přichází na řadu i další hry, třeba házená, fotbal nebo florbal,“ vysvětlil Sodoma.
Na samotném konci tábora se pak podle bodového hodnocení určí, který tým byl nejlepší. Ten získá zvláštní pohár. „Je z roku 1995, kdy jsme soutěž vymysleli. Na jeho podstavci jsou napsané všechny týmy, které zvítězily. Je jich tolik, že jsme museli přidávat další podstavec,“ zasmál se manažer klubu.

Kromě toho ale mohou sportovci vyhrát i věcné ceny, které v sezóně použijí. „Jsou to například tašky na oblečení nebo láhve na pití,“ dodal Sodoma.