Sešly se guláše vepřové, hovězí, kančí nebo třeba zabijačkový. A každý měl svou speciální ingredienci. „Prozradím ji," řekl Josef Fiala, autor jednoho z výtečných gulášů. „Tou ingrediencí je pivo," smál se. I na štrúdly měla každá ze soutěžících svůj tajný rodinný recept, zajímavostí byl například štrúdl s kokosem a černým jeřábem.

Každý z porotců rozdělil mezi guláše a štrúdly pět bodů podle své chuti. Mohl dát třeba všech pět bodů jednomu vzorku, nebo je rozdělit dle libosti. Pro vítěze byla připravena zásoba piva, sklenice, tričko apod.

„Přítel byl aktivní co do přípravy guláše, tak jsem se pustila do štrúdlu," popsala další z účastnic Jana Vokálová. „Den před soutěží jsem byla v práci, takže Pepa si v klidu doma vařil guláš a já si štrúdl dělala zase večer, taky jsem byla doma sama, když šel na pivo," pokračovala.

A jak vůbec nápad uspořádat klání ve vaření gulášů a pečení štrúdlů vznikl? „Přiznám se, že mám neustále tendence dávat lidi dohromady, prostě utužovat pospolitost mezi lidmi. S bratrem jsme si stále říkali, že něco uděláme. A zkrátka guláš a pivo patří k hospodě, a aby ženy nezůstaly mimo, aby se také mohly vytáhnout, přidali jsme štrúdly. Jablek je konec konců letos dost," vysvětlila Vladimíra Dittrichová.