Vítěz ale mohl být jenom jeden v každé kategorii. Dobrovolníky čekal nesnadný boj. Jak soutěž byla skutečně urputná dokazují výsledku: jednotlivé příčky od sebe dělí často pouze vteřiny, případně rovnou setiny vteřin.

Závodníků nebylo zrovna málo. „Dnes tu je sedm družstev mužů a tři ženská družstva, pro tento typ soutěže to je průměrné obsazení,“ okomentovala účast Kamila Havlínová, organizátorka a starostka Okresního sdružení hasičů Kolín.

Desítka týmů se ve dvou kategoriích utkala dnes pouze v požárním útoku.

Třebaže soutěž byla pouze pro dospělé, i děti si mohly zkusit požární útok. „Zatímco se budou přemisťovat terče pro ženskou kategorii, tak se tu ještě předvede přípravka se Sboru dobrovolných hasičů v Plaňanech,“ řekla Kamila Havlínová. To ale nebyly jediní malí hasiči, kteří si zkusí, jak se soutěží. „Předvedou se i místní děti z Bulánky,“ řekla.

Horkým favoritem podle Kamily Havlínové byli místní – SDH Bulánka. „Soutěží v Podlipanské lize a domnívám se, že budou i vítězové celkové soutěže,“ tipla si. Její odhad se potvrdil, bulánečtí hasiči obsadili první místo.

Muži
1. Bulánka
2. Zásmuky
3. Červený Hrádek
4. Církvice
5. Klučov
6. Vrbčany
7. Břežany II.

Ženy
1. Klučov
2. Kostelec nad Černými lesy
3. Bulánka