Ve školách jsou ale optimisté a věří, že se vše povede při druhém výběrovém řízení. „Musí to klapnout, jinak by nás to strašně mrzelo. Firmy mají nabídky podat do konce dubna. Když to vyjde, po prázdninách stavíme,“ plánuje ředitelka ZŠ Mnichovická Iva Lokajová.

Jak připomněl místostarosta Michael Kašpar, poskytovatel dotace městu prodlouží termín. „Doba je taková. Práce je mnoho, firem málo. Hlásí se raději na jednoduché, nedotační nebo na soukromé zakázky,“ poznamenal.

Jak dodal starosta Vít Rakušan, město oslovuje hodně firem a když se nikdo nepřihlásí, jde do přímého oslovení deseti i více. „U Haltýře jsme oslovili dokonce 30 firem,“ dodal místostarosta Kašpar.

Když se nikdo nepřihlásil na zakázky za desítky milionů, nelze se asi divit, že bez odezvy zůstala i veřejná nabídka na vybudování kuličkové dráhy na centrálním dětském hřišti.

Výběrové řízení město zrušilo také u revitalizace Zálabské skály. „Tam se sice jeden uchazeč přihlásil, ale cena byla nad projektantskou cenou. Nebereme všechny nabídky. Raději jsme řízení zrušili a vyhlásili znovu,“ shrnul místostarosta.