Z poslední doby zveřejnil ředitel odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání středočeské hygienické stanice Michal Novotný poznatky, za jakých okolností byly ve výdejně jídel v areálu výrobní společnosti v jedné obci na Kolínsku předkládány strávníkům pokrmy uvařené a dovážené specializovanou firmou.

Už při vstupu během návštěvy, která se uskutečnila druhou listopadovou středu, byla cítit značná vlhkost vypovídající o tom, že s větráním se zde zrovna příliš nekamarádí. To, jak se ukázalo, se týkalo jak samotné výdejny, tak umývárny nádobí. Na stěnách a stropě hygieniky zaskočila černá plíseň, přehlédnout se nedaly ani pavučiny či místy se odlupující omítka. Další výhrady se týkaly usazené špíny pod regály a nábytkem nebo znečistěného vnitřního povrchu mikrovlnné trouby.

Další výhrady souvisely s obhlídkou umývárny nádobí, přístupové chodby i prostoru pro personál. Tam se nacházely například kartonové krabice, vyřazené vybavení někdejší původní kuchyně, někdejší prádelní koše, ale i další věci nesouvisející s aktuálním provozem.

Po šesti dnech se hygienici na místo vrátili, aby se přesvědčili, že už je vše v pořádku: prostory byly vyklizené, skutečně důkladně uklizené i vymalované. Přesto se kontrola bez finanční sankce neobejde.