Dalece nejúspěšnější kandidát Evropských voleb v Kolíně je z vítězného hnutí Ano. Stala se jím jednička kandidátky Klára Dostálová. Od voličů v Kolíně získala 541 preferenčních hlasů. Na druhém místě se v počtu preferenčních hlasů umístil Filip Turek z uskupení Přísaha a Motoristé. Zakroužkovalo ho 427 voličů. Na pomyslné stupně vítězů se pak dostala ještě lídryně koalice Stačilo! Kateřina Konečná, když obdržela 306 preferenčních hlasů.

Žádný jiný kandidát už v Kolíně nedosáhl na více než 300 hlasů. Nejvíce se této metě přiblížil lídr kandidátky SPOLU Alexandr Vondra. Zakroužkovalo ho 282 občanů Kolína. Až poté přichází v pomyslné tabulce řada na kandidáty hnutí bývalého kolínského starosty a současného ministra vnitra Víta Rakušana. Z evropské kandidátní listiny Starostů a osobností pro Evropu se nad 200 dostala lídryně Danuše Nerudová se ziskem 223 preferenčních hlasů. Tu však ještě výrazně přeskočil kandidát s číslem dva Jan Farský, který získal 268 hlasů.

Více než 200 preferenčních hlasů od voličů v Kolíně pak získala ještě trojka kandidátky SPOLU Luděk Niedermayer se ziskem 208 hlasů. Preferenčním skokanem v Kolíně se stala šestnáctka kandidátky ANO - Roman Škrabánek získal 216 hlasů.

Vítězové po celém okrese

Trojice Dostálová – Turek – Konečná zvítězila na preferenční hlasy v celém okrese. Klára Dostálová získala v celém Kolínsku 1725 preferenčních hlasů, Filip Turek 1593, Kateřina Konečná 1022. Nikdo jiný se už přes tisícovku nepřehoupl, přiblížil se jí pouze Alexandr Vondra se ziskem 998 preferenčních hlasů.

Nejúspěšnější kandidáti v preferenčních hlasech v Kolíně

Klára Dostálová (ANO) 541 hlasů

Filip Turek (Přísaha a Motoristé) 427 hlasů

Kateřina Konečná (Stačilo!) 306 hlasů

Alexandr Vondra (SPOLU) 282 hlasů

Jan Farský (Starostové a osobnosti pro Evropu) 268 hlasů

Danuše Nerudová (Starostové a osobnosti pro Evropu) 223 hlasů

Roman Škrabánek (ANO) 216 hlasů

Luděk Niedermayer (SPOLU) 208 hlasů

Zdroj: Volby.cz