„Vlastní celorepublikové klání probíhalo po dva dny on-line, pod přísným dohledem kamer pořadatelů. Pro nemoc vypadla z družstva Petra Králová, pořadatel však zakázal povolat náhradníka, a tak se s úkoly museli popasovat chlapci sami. Zvládli to bravurně,“ popsal ředitel Dušan Zahrádka.

První den museli napsat práci na téma “Moderní media a marketink“, kterou pak hodnotili odborníci z Jihočeské univerzity České Budějovice. Druhý den je čekal znalostní test, který obsahoval otázky z celé škály odborných ekonomických předmětů, a hlavně prezentace před odbornou porotou na téma „Jak se popasujeme s inflací“.

V součtu těchto tří součástí byli kolínští žáci nejlepší, a zasloužili se tak o historický úspěch v této soutěži pro kolínskou obchodní akademii. „Jen málokdo si může říct, že je v něčem nejlepší v republice, a Dominik s Michalem to dokázali,“ chválí ředitel s tím, že takovýto úspěch je nejen osobním úspěchem obou chlapců, ale také těch, kteří je dobře připravují na kolínské obchodní akademii.