Předsváteční pátek si poslanec Václav Klaus junior a jeho kolegyně Zuzana Majerová Zahradníková, oba původně členové Občanské demokratické strany, vyhradili pro spanilou jízdu Poděbradskem, Kolínskem a Nymburskem. Začínala již dvacet minut po desáté hodině v Milovicích, na kolínské Karlovo náměstí dodávka se znějící skladbou od kapely Katapult dorazila před půl pátou odpolední. Čekalo tady na ně několik desítek příznivců, zvědavců a i už budoucích členů či přímo možných šéfů místní organizace, vesměs pocházejících rovněž z místní ODS.

Václav Klaus mladší oblečený v zářivé zimní bundě, za kterou se záhy omluvil, si s každým na náměstí podal ruku a poté nastínil tři pilíře svého hnutí nazvané Braňme normální svět, Bohatství vzniká z práce a Žijeme v České republice, povětšinou názory s nimiž všichni přítomní asi neměli problém souhlasit. „ Zjednodušíme daňový systém, přírodu chceme chránit pro lidi, ne proti lidem,“ zaznělo třeba.

Prostor pro dotazy využili shodou okolností dva muži stejného příjmení - Jan Dvořák, bývalý starosta Červených Peček se zeptal na marný boj s byrokracií, jeho jmenovce Jaroslava, známého kolínského fotografa a muzikanta, zase zajímalo, jestli mu pomáhá nebo škodí, čí je syn. „No tak žiji s tím od narození, spíše to pomáhalo, ale jsou regiony, kdy mně to předhazují, s tím, že já tedy dobrý, ale ten otec…,“ odpověděl se smíchem poslanec, kterého jeho štáb už s poukazováním na čas směřoval k dodávce směřující k ještě jedné kolínské zastávce u plaveckého stadiónu. Regionální putování skončilo setkáním s občany v poděbradské knihovně.