Halloweensko - dušičkové průvody, jež se již tradičně odehrávají v sobotu kolem Halloweenu, letos připadly přímo na Svátek všech svatých a nezřídka si účastníci dali sraz zrovna u bran hřbitovů či v jejich okolí.

Možná je v místu setkání a veselém dětském povykování jistá symbolika věčně pokračujícího koloběhu smrti a narození. Prababičky a pradědečkové odpočívající na nejen vesnických hřbitovech by ze svých štěbetajících vnoučat a pravnoučat houfujících se u bran míst posledního odpočinku měli určitě radost.

A že těch prcků i větších slečen a mladých pánů bylo! Například ve Třech Dvorech se jich o sobotní páté hodině odpolední sešlo poblíž obecního úřadu, tedy kousek od hřbitova, několik desítek. I s maminkami, tatínky, babičkami a dědečky vytvořili odhadem stohlavý dav, který se vyzbrojen lampióny všech barev a tvarů i nejrůznějšími blikátky vydal na průvod obcí.

A na pořadu nebyly jen lampióny. Mnozí z dětských, ale i dospělých účastníků se vystrojili za čarodějnice, dýně nebo třeba za bílou paní se skutečně vysokánským kloboukem hodným opravdového strašidla.

„Ani jsem nečekala, že se sejde tolik lidí," usmívala se jedna z maminek za neobvykle vlahého večera, jehož teploty se i po setmění šplhaly nad 14 stupňů. Tedy nad nulou.