„V našich lesích je spousta hezkých cestiček a tak jsem je projížděl a vymýšlel ideální trať. Chtěl jsem, aby byl závod spojen s přírodou. Proto se pouze první část běžela po vesnici a zbývající trasa vedla v lese. Dokonce i medaile a stupně vítězů byly vyrobeny ze dřeva," smál se Jan Vedral. Podle jeho slov se v okolí pořádají různé běžecké, cyklistické i triatlonové závody, ale duatlon tu chyběl.

„Tak jsem chtěl tuto mezeru vyplnit. Chtěl jsem závod pro všechny, proto byla také speciální kategorie pro muže nad 100 kilogramů a nad 45 let, ve které po kole běželi chlapi místo pěti pouze tři kilometry," dodal ještě.

Na start prvního krymlovského terénního duatlonu se postavilo 36 závodníků, z toho 19 žen. „Běžecká trať vedla uličkami naší vesnice a po dvou kilometrech se přibíhalo zpět do depa, kde si závodníci vzali kolo a vyrazili na 18 kilometrů dlouhou trať, která vedla převážně lesními cestami," popsal organizátor. Na závěr podle jeho slov musely ženy uběhnout tři kilometry a muži dokonce pět.

První do cíle dorazil právě hlavní pořadatel závodu Jan Vedral s dvouminutovým náskokem na Petra Starého z Bulánky. Po dalších dvou minutách dorazili do cíle Vladimír Daneš a Martin Malinský ze Sázavy.

Mezi ženami byla nejlepší Kateřina Serbusová ze Semic s téměř pětiminutovým náskokem před Jindřiškou Tesaříkovou z Olešky a domácí Magdalenou Vlasákovou.

Skvělý výkon předvedla teprve devítiletá Natálie Ludvíková, která se umístila mezi ženami do 30ti let na skvělém druhém místě. I přesto, že byla nejmladší, nechala za sebou více než dvacet závodníků.Téměř každý závodník si odnesl nějakou cenu a krásný sportovní zážitek.