Hned trojici pachatelů obvinili kolínští kriminalisté během týdne kvůli drogám. Nyní jim hrozí několikaletý pobyt za mřížemi.

Policisté z Kouřimi zadrželi v souvislosti s majetkovou trestnou činností čtyřiadvacetiletého výtečníka. To ještě ovšem zřejmě netušili, že lump si přivydělával i výrobou drog. Až během vyšetřování kriminalisté zjistili, že muž v průběhu března letošního roku vyráběl pervitin. K tomu se také později doznal. Zařízení na výrobu drog policistům dobrovolně vydal. Výrobce už nyní sedí ve vazbě, kde bude čekat na svůj ortel. Je obviněný z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. „Obviněnému hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ popsala Petra Čimová z kolínského policejního ředitelství.

Další lotr, tentokrát šestadvacetiletý, u sebe drogy „pouze“ přechovával. Pozornosti policistů však neunikl.

„Muž u sebe měl omamné a psychotropní látky v množství větším než malém. Kriminalisté ho obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů,“ uvedla Petra Čimová s tím, že pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Aby se to nepletlo, tak třetímu obviněnému hrozí odnětí svobody až na deset let. Osmadvacetiletého muže z Kolínska totiž kolínští kriminalisté obvinili také ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Tohoto trestného činu se dopustil v březnu letošního roku. Zda spolu případy souvisí, zatím policie neprozradila.