Most na silnici I/2 v Doubravčanech je frekventovaným místem. Denně tudy podle Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) projede na 5 tisíc vozidel. Jeho rekonstrukce byla již více než nutná. „Podle provedené diagnostiky a statického posudku je most už na konci své životnosti. Jak jeho nosná konstrukce, tak i spodní stavba jsou ve špatném stavu,“ konstatovalo ŘSD ve vyjádření na svém webu.

Zároveň připomnělo, že tento úsek silnice I/2 zvažován je zvažován jako trasa přepravy nadměrných nákladů. „To znamená, že podle evropských pravidel musí být zatížitelnost mostu minimálně 300 tun. Plánovanou rekonstrukcí jí hodláme docílit,“ napsalo ŘSD.

V Doubravčicích se od soboty 12. srpna jezdí po mostním provizoriu. Stávající most se dočká rozsáhlé rekonstrukce.V Doubravčicích se od soboty 12. srpna jezdí po mostním provizoriu. Stávající most se dočká rozsáhlé rekonstrukce.Zdroj: ŘSD

Stávající most z těchto důvodů zmizí a na jeho místě bude v příštích měsících postavena zcela nová konstrukce. Bude širší a bude disponovat vyšší zatížitelností. „Zhotovitelem je společnost Viamont Servis, která se zavázala k provedení prací za 23,06 milionů korun bez DPH,“ stojí na webu ŘSD.

Řidiči se však musí připravit na omezení dopravy. Již od soboty 12. srpna je v místě doprava převedena na mostní provizorium, které zde vyrostlo z důvodu plánované rekonstrukce mostu. Doprava je zde řízena kyvadlově, světelnou signalizací. Součástí náhradního mostu je rovněž lávka pro pěší.

Jedna o osmdesáti popelnic na oleje se nachází i v Jeronýmově ulici.
Po Kolíně se objevilo osm desítek červenočerných popelnic. Jsou na oleje

Předpokládaný termín dokončení a uvedení nového mostu do provozu je v druhé polovině prosince.