Doprava je komplikovaná například v Pňově-Předhradí, kde je vozovka kvůli práci údržby zúžená na jeden jízdní pruh. Opravy jsou navíc avizované až do poloviny července. Práce jsou rozdělené do sedmi etap. Po celou dobu tu řídí dopravu semafory. Paradoxně právě přes Pňov vede objízdná trasa z Velimi. V obci řidiči kvůli uzavírce neprojedou ulicemi Novoveská a Na skále. Tato uzavírka by však na sklonku tohoto týdne měla skončit.

Částečně uzavřená je také silnice v Nebovidech, kde budují kanalizaci. Také tady je provoz řízený světelnou signalizací. Potíže čekají i na ty, kteří chtějí projet mostkem u obce Hoštice a pokračovat do Svojšic. Mostek je totiž uzavřený a auta musí místo objíždět přes Toušice a Mlékovice.

Pracuje se zároveň na několika místech na hlavním tahu z Kolína do Prahy. Od Rostoklat až za Úvaly řidiči musí projet hned čtyřmi úseky, kde dochází k pracím na vozovce. Na všech je doprava řízena kyvadlově. K nekonečným uzavírkám se ve čtvrtek během dne přidalo ještě několik dopravních nehod, které komplikovali provoz na dálnici i na kolínském obchvatu.

Zdržení čekalo řidiče mířící z Kolína na Kutnou Horu i v opačném směru. Řidič osobního automobilu jel ze Šťáralky a chtěl se napojit na obchvat na Kutno Horu, kde stála kvůli odklizení nehody u Libenic kolona aut.

Přijíždějící auto pustila dodávka před sebe. Řidič však zřejmě nechtěl riskovat zdržení a otočil auto do protisměru. „Tam se střetl s kamionem," řekla mluvčí policie Martina Fejfarová, která dodala, že kamion osobní auto odhodil zpět na dodávku. „Nehoda se obešla bez zranění," potvrdila mluvčí záchranky Petra Effenbergerová. Podle jejích slov na místo sice sanitní vozy vyjely, ale zpět se vracely prázdné.

Na místo kromě záchranné služby a policie, která na místě nehodu šetřila a zároveň řídila dopravu, vyjeli také hasiči. „Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin," vysvětlil mluvčí ha- sičů Jaroslav Gabriel. Na místě spolupracovali s dalšími složkami integrovaného záchranného systému a čekali až policie nehodu vyšetří, aby mohli provést závěrečný úklid. Místem projížděla také Štěpánka Puchýřová. „V koloně jsem se zdržela asi 30 minut," řekla Deníku s tím, že některé řidiče nebavilo čekat a své vozy nebezpečně otáčeli. Na jednu stranu se jim nelze divit. Ve vozech bez klimatizace posádky na slunci dost trpěly.

Vzhledem k tomu, že policie odkláněla dopravu, stála kolona aut také v Havlíčkově ulici, kterou bylo možné projet k velkému kruhovému objezdu zhruba za čtvrt hodiny. Výčet nehod však kolizemi na obchvatu Kolína nekončí. Ráno havaroval kamion na dálnici D 11, nedaleko exitu na Poříčany. Kvůli kolizi byl neprůjezdný pravý jízdní pruh na trase Praha Praskačka.